Naše služby

Správa počítačových sítí – IT administrátor Vám je kdykoliv k dispozici, bez nutnosti zaměstnávat vlastní specialisty. Zajistíme dostupnost a bezpečnost Vaší infrastruktury bez zbytečných výpadků. IT outsourcing přináší úsporu vynaložených nákladů.

Klademe důraz na bezpečnost dat a společnosti. Pro zajištění bezpečnosti je nutné mít nasazený firewall, který zajistí primární ochranu perimetru sítě společnosti. Dále je nutné zajistit aktuální a odpovídající verzi antivirového programu, který ochrání servery a stanice.

Pro zajištění správné funčnosti IT je nutné mít kvalitní a bezpečné zálohy, které Vám umožní najít ztracený nebo smazaný soubor, stejně tak Vás bezpečné zálohy ochrání v případě „napadení hackery„. Jak zálohovat?

Zajistíme pro Vás poradenství, nákup, instalaci a následnou integraci nových technologii do společnosti.

Pro zajištění přehledu a dohledu nad firemní infrasturkturou využíváme monitorovací software. Více o monitorování naleznete zde.

Máme zkušenosti s rozsáhlými migracemi IT prostředí, od migrace souborového serveru, po kompletní migraci celé společnosti.

  • Migrace doménového prostředí
  • Migrace e-mailových serverů
  • Migrace aplikačních serverů
  • Migrace podnikových systémů

 

Potřebujete konzultaci nebo cenovou nabídku na migraci prostředí? Kontaktujte nás.

Zajišťujeme nákup domén, správu a údržbu webhostingů, včetně správa DNS záznamů pro Váš projekt.

Zálohování

Pro zajištění bezpečného a spolehlivého zálohování využíváme zálohovací software od společnosti Veeam Software. Tento software umožnuje jak plné tak inkrementálnní (přírůstkové) zálohy a tím snižuje zátěž a čas potřebný k zálohování na minimum. Zárověň je to vynikající pomocník při kombinaci s virtualizační platformou VMware, kde umožňuje provést zálohu na běžícím serveru bez omezení dostupnosti nebo odezvy systému. Stejně tak snižuje dobu potřebnou pro obnovu smazaných souborů nebo případně obnovu celého serveru. A v kombinaci s bezpečným úložištěm je to jedna z cest jak mít chráněné a bezpečně uložené zálohy před případným napadením hackery (ransomware).

Bezpečnost

Pro zajištění nejvyšší bezpečnosti firemní infrastruktury využíváme bezpečnostní produkty společnosti ESET, včetně jejich centrální konzole pro správu produktů ESET PROTECT, ve které můžete sledovat stav Vašeho IT i VY. Potřebujete pomoci s instalací nebo konzultaci v oblasti bezpečnosti ICT? Napište nám!

Monitoring IT

Pro monitoring IT prostředí využíváme dohledový nástroj ZABBIX,

který nám pomáhá nepřetřžitě monitorovat dostupnost sítí, serverů, služeb a stanic. Správně nastavený monitorovací systém dokáže minimalizovat riziko případné nedostupnosti nebo poruchy infrastruktury. Ale umí toho mnohem víc. Například pohlídá zda v tiskárně nedochází toner nebo papír, a pokud ano dokáže na to upozornit.

Dále pohlídá dostupnost vašich e-mailů a webových prezentací, tak aby se nestalo že budete mít nedostupný web a klienti se tak o vás nedozvědí.

Potřebujete pomoci s nasazením nebo nastavením ZABBIXu? Napište nám.

Linux

Spravujeme a staráme se o firemní sitě na platformě Linux se zaměřením na platformu Debian a Ubuntu. Dnes se linuxové servery využívají v hojné míře například pro webové servery (NGINX, Apache).

Firewall

Pro zajištění bezpečnosti a ochrany na perimetru sítě, pro bezpečné a stabilní VPN připojení vás a vašich zaměstnanců k prostředkům Vaší společnosti využíváme firewallové produkty KERIO Control a OPNsense. KERIO Control je placenou platformou, a OPNsense je postavený na OpenSource platformě.

Spravujeme a staráme se o firemní sítě na platfomě Microsoft. Od koncových stanic na Windows 10 až po servery řady Windows Server Datacenter.